CZYTANKI JOGINA

Pytanie zadane w tytule to oczywiście pytanie retoryczne - przecież wszyscy kochamy książki o jodze J

Często pytacie o pozycję książkowe warte przeczytania napisane zrozumiałym językiem, proste i nieskomplikowane, ale dobrze wyjaśniające o co chodzi w praktyce jogi. Poniżej kilka pozycji, którym warto poświęcić chwilę uwagi:

1.

„JOGA ruch – oddech – relaks” Joanna Górna, Janusz Szopa – absolutne must have. To propozycja dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na macie, albo chcą się utwierdzić, że robią dobrze. Napisana przez duże jogowe autorytety – możecie im zaufać J jedna z moich pierwszych jogowych książek.

2.

„Światło jogi” B.K.S. Iyengar - kolejny niezbędnik, ale już dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o jodze i to nie tylko z anatomicznego punktu widzenia, ale też dla tych, którzy chcą liznąć trochę filozofii i wiedzy o pranayamie. Co tu dużo mówić - to światowy bestseller i kolejny nieopisany autorytet świata jogi.

3.

„Joga – ilustrowany przewodnik anatomiczny” Leslie Kaminoff – to ilustrowany przewodnik, który rozkłada na części pierwsze oddziaływanie każdej asany na nasz układ szkieletowo-mięśniowy.

4.

„Przebudzenie” Anthony de Mello – to nie do końca jogowa pozycja, ale mająca dużo wspólnego z jogą z filozoficznego punktu widzenia. Myślę, że każdy z Was powinien ją przeczytać i wziąć sobie do serca jej treść, by żyło się łatwiej. Napisana prostym językiem, szybko się czyta, a daje do myślenia. Warto do niej wracać w trudnych życiowych momentach  J



To moje ulubione pozycje, z czasem dorzucę więcej. Miłej lektury! 

Po przeczytaniu dzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach, szczególnie jestem ciekawa waszej opinii nt. „Przebudzenia”.

Do dzieła! Czytanie rozwija bardziej niż myślisz 

Najlepsza pozycja do czytania ;) 



Komentarze

Popularne posty